دیگر مثل گذشته نمی‌شود ایمن حرکت کرد

این متن، برداشتی از قسمت کوچک کتاب گاو بنفش اثر ست گادین است

 

عوامل مختلفی بوده‌اند که انجام کاری را آسان می‌کردند. این آسانی از انجایی بود که ریسک از دست دادن در کارهای گذشته کمتر بود. کسی که قصد داشت کاری را شروع کند، کافی بود برای شروع آن تلاش کند و رفته‌رفته رونق را در کار خود شاهد باشد.

 

اما الان قضیه متفاوت است.

  • سرعت تغییرات و همچنین تنوع محصولات باعث می‌شوند که در این بازار عده‌ قالب توجهی به موفقیتی که انتظارش را دارند؛ نرسند.
  • در گذشته اگر شما نبودبد، عده زیادی محتاج محصول و خدمات شما بوده‌اند؛ اما الان اگر شما نباشید افراد زیادی هستند که هر کدام با شرایط خاصی کالا و یا خدمت خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.
  • قبلا اگر شما معمولی بودید نیازی نبود خودتان را ارتقاع دهید تا بهترین کیفیت را ارائه کنید؛ اما الان اگر در بین بهترین‌ها نباشید، توقع توجه پایدار و انبوه نسبت به شما چیزی جز توهم نیست.
  • کمی‌ قبل‌تر اگر شما کاری را شروع می‌کردید، پشتوانه‌هایی برای شما وجود داشت که در صورت نیاز می توانستید از آن‌ها استفاده کنید. الان چنین چیزی بسیار کم‌رنگ شده است. در گذشته نه چندان دور اگر از محصولات و خدمات دیگران استفاده می‌کردید؛ می‌توانستید با شرایط (اقساط) از آن‌ها استفاده کنید؛ اما الان به‌دلیل حجم تقاضا چنین چیزی خیلی سخت شده است.

 

 به‌عبارتی می‌توان گفت که دیگر نسل تکرار‌ها تمام شده است. دیگر چیزی شبیه به اسنپ و یا دیجی‌کالا زدن کسی را موفق نخواهد کرد. 

 

 

 

تمام موارد بالا را گفتم تا به این نکته برسم که در روزگار ما دیگر مثل قدیم شرایط آماده نیست.

درصد زیادی از موارد گذشته تغییر کرده‌اند و این نو شدن موج جدید از افراد و همچنین سلایق را وارد کارهای مختلف کرده است.

این ایمن نبودن و تضمین نداشتن ترس را افزایش داده و شروع را کاری سخت کرده است.

 کسانی که ایده جدید و متفاوت ندارند محکوم به تحمل شکست هستند. 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nasiripoor.com/?p=24111
اشتراک گذاری:
علی نصیری‌پور
چند سالی است که از دید تازه‌ای به یادگیری نگاه می‌کنم و فهمیدم یادگیری چیزی جز آموختن، اجرا کردن و اصلاح نیست. همچنین سال‌ها شاگردی کردن، یادگیری را برایم معنا کرد. در اینجا آنچه را که یاد می‌گیرم را با شما به اشتراک می‌گذارم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد دیگر مثل گذشته نمی‌شود ایمن حرکت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.