اولین پست وبلاگ من

این نوشته، اولین نوشته من در وبلاگ رسمی بنده است.

به نظر خودم شروع یک ماجراجویی جدید در زمینه‌هایی که در اون‌ها فعالیت می‌کنم و یاد می‌گیرم است.

در ادامه بخشی از دلایل شخصی بنده برای انتخاب وبلاگ رو مشاهده خواهید کرد.

وقتی به دنبال جایی بودم که بتونم در فضایی با افراد مختلف، حرف‌هایی رو برای گفتن و شنیدن در مورد موضوعات مختلف رو ایجاد کنم؛ به طبع بهترین جایی که وجود داشت همین وبلاگ بود.

جاهای دیگری هم هستند که این امکان رو برقرار می‌کنند و حتی اگر از دید ارتباط به موضوع نگاه کنیم؛ شاید اون فضاها مناسب تر هم باشند. فضاهایی از جنس مجازی مثل اینستاگرام، تلگرام و خیلی دیگر از شبکه‌های اجتماعی.

بنا به دلایلی فضای وبلاگ رو مناسب‌تر دیدم که در ادامه در ادامه به چندتایی اشاره خواهم کرد.

حجم نوشته‌ها

در شبکه‌های اجتماعی، با محدودیت‌های زیادی روبه‌رو هستیم. مثلا در فضای اینستاگرام با این رفتار مواجه هستیم که مخاطب، میل زیادی به خواندن متن طولانی ندارد؛ البته نمیشه دو مورد رو نادیده گرفت. اولی دسترسی آسان به اینستاگرام و دوم وجود مخاطب بیشتر در این شبکه. از طرفی فضای وبلاگ به گونه‌ای هست که نویسنده، دست بازتری رو برای پرداختن به موضوعات و در نهایت انتشار آن‌ها دارد.

وجود فضای مناسب

وقتی به فضای وبلاگ و مهم‌تر از اون رفتاری که مخاطب در وبلاگ داره نگاه جدی‌تری داریم؛ شاهد این هستیم که مخاطب حوصله بیشتری رو برای خواندن نوشته‌های ما در فضای وبلاگ نسبت به اینستاگرام دارد. به بیانی میشه گفت که فضای وبلاگ، محیط مناسب‌تری برای خواندن و نظر دادن دقیق‌تر به یک موضوع است.

متن طولانی‌تر و پیگیری بهتر

در وبلاگ وقتی که به یک موضوع خاصی اشاره داریم و موضوع طولانی‌ای را مد نظر داریم (مثلا ۳ تا ۴ هزار کلمه)، می‌تونیم اون موضوع رو در بخش‌های مختلفی ارائه کنیم.

در اینکه این کار در اینستاگرام هم قابل اجرا است، شکی نیست؛ اما هدف ما در نهایت جلب نظر مخاطب و درگیر کردن توجه اون فرد خواهد بود. از این رو وبلاگ به واسطه فضایی که دارد، باعث شده تا مخاطب از ربط دو یا سه پست مرتبت به هم چندان حس بدی نداشته باشه.

یک نتیجه‌گیری کوچک

اول از همه اینکه هدف من از این قیاس برای کار خودم است. همان‌طور که وبلاگ نسبت به فضایی مثل اینستاگرام برتری‌هایی داره؛ عکس این موضوع هم وجود دارد.

همچنین نوشته بالا با این هدف که بیان کامل و جامعی داشته باشد؛ نوشته نشده است و خب قاعدتا هم چنین موضوعی مطرح نیست و برای شناخت هر کدوم از این دو فضا؛ باید ساعت‌ها وقت گذاشت و آموزش دید و مهم‌تر اینکه همراه با کار عملی به تفاوت‌های ریشه‌ای بیشتری رسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nasiripoor.com/?p=23333
اشتراک گذاری:
علی نصیری‌پور
چند سالی است که از دید تازه‌ای به یادگیری نگاه می‌کنم و فهمیدم یادگیری چیزی جز آموختن، اجرا کردن و اصلاح نیست. همچنین سال‌ها شاگردی کردن، یادگیری را برایم معنا کرد. در اینجا آنچه را که یاد می‌گیرم را با شما به اشتراک می‌گذارم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اولین پست وبلاگ من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.